درب ضد سرقت

فانوس
1

فانوس

تماس بگیرید
1 سال قبل
02188899026، 09125343515
آرمان
1

آرمان

تماس بگیرید
1 سال قبل
09371083235
دربینه
1

دربینه

تماس بگیرید
1 سال قبل
09122933479
رایا درب
1

رایا درب

تماس بگیرید
1 سال قبل
02156823157، 09194709007
قالان درب
1

قالان درب

تماس بگیرید
1 سال قبل
09130000297، 03136623171
ورک وود
1

ورک وود

تماس بگیرید
1 سال قبل
02122049741، 09124340498
دژ
1

دژ

تماس بگیرید
1 سال قبل
02155605152، 09123258762
دریس
1

دریس

تماس بگیرید
1 سال قبل
02188579003، 09123804534
راشا
1

راشا

تماس بگیرید
1 سال قبل
02188246389، 09361454846
درسام
1

درسام

تماس بگیرید
1 سال قبل
02188539290
سانا درب
1

سانا درب

تماس بگیرید
1 سال قبل
02166552130، 09123478364
راشا
1

راشا

تماس بگیرید
1 سال قبل

درب ضد سرقت چیست و چه کاربردهایی دارد؟ چند نوع در بازار ایران موجود است؟ در این مقاله می خواهیم پیرامون محصول مهم و کاربردی درب ضد سرقت توضیحات جامعی را به شما بیان کنیم. هم چنین به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید سریعات محصول مورد نظر خود را بیابید با مجریانی که در بالا معرفی شدند تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند و پاسخگوی سوالات و ابهامات شما باشند. در ادامه در ابتدا به چیستی این درب ها می پردازیم و سپس توضیحاتی خلاصه درباره آنچه که مرتبط با انواع درب ، قیمت و کیفیت این محصول می شود را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

درب ضد سرقت چیست ؟

آیا تا به حال از این که منزل شما مورد سرقت قرار بگیرد ، نگران بوده اید ؟ اگر حتی یکبار هم چنین حسی را تجربه کرده باشید به فکر این می افتید که در ساختمان خود به سراغ محصولاتی بروید که منزل شما را از هر گونه سرقت ایمن نگه دارند. درب ضد سرقت ، همانطور که از اسم آن به راحتی می توانید متوجه شوید ، به دربی گفته می شود که مانع ورود افرادی که قصد سرقت از منزل شما دارند می گردد. این ممانعت و مقاومت محصول در برابر هر روش مانند تخریب ، انفجار و اهرم نمودن و . ..  تا حد زیادی قابل اتکاست البته صد در صد نیست ! ولی گذشتگان ما ضرب المثل جالبی دارند که می گوید : کاچی ، به از هیچی ! در مقابل درب های معمولی ایمنی درب های ضد سرقت به مراتب بالاتر است و تا حد زیادی نگرانی شما را برطرف می سازد.

درب ضد سرقت

نکته حائز اهمیتی که بایستی به درستی به آن دقت کنید این است که دربهای مورد نظر بایستی از هر لحاظ استاندارد هایی که در سطح جهانی برای درب های ضد سرقت تعریف می شوند را دارا باشند و از ابزار و یراق معمولی در آن ها استفاده نشود. مطمئن باشید که کوچکترین نقصی در این موضوع امنیت درب های شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. متاسفانه دیده شده است که بعضی از شرکت های فعال در ایران با عنوان درب ضد سرقت و با شمایلی شبیه به آن اقدام به فروش درب های معمولی به اسم درب ضد سرقت می کنند و به راحتی سر مشتری خود کلاه می گذارند ! برای همین در قسمت بعد توضیحات جامعی از این که فاکتور های مهم درب های ضد سرقت چیست و بایستی چه ویژگی هایی را حتما در یک درب رعایت کرد را معرفی می کنیم. با ادامه مقاله سازه چی همراه باشید.

ویژگی های درب ضد سرقت سازه چی

الان تا حد زیادی تفکرات شما را درک می کنیم که چه کاری بایستی انجام دهید تا جلوی هر گونه سو استفاده در هنگام خرید این دربها را بگیرید. درب های ضد سرقت مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام نیز ممکن است تولید کشوری خاص باشد. اما در تمامی درب های ضد سرقت با شاخص های بین المللی ، بایستی نکات مهمی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم رعایت شود.

جنس چهارچوب درب ضد سرقت

جنس چهارچوب از اولین و مهمترین فاکتور هایی که بایستی دقت ویژه ای به آن داشته باشید. نکته اول در جنس چهارچوب آلیاژ فلزی به کار رفته در آن است. در هنگام خرید حتما از فروشنده و مجری خود سوال کنید که چهارچوب مورد نظر از چه آلیاژی ساخته شده است و این آلیاژ چه مزایا و معایبی دارد. سعی کنید اگر وقت کافی دارید با تمام آلیاژ های موجود در این حوزه آشنایی کافی پیدا کنید.

نکته دوم درباره جوشکاری به کار رفته در چهارچوب است. بایستی حتما دقت کنید در هنگام جوشکاری ورق های سازنده چهارچوب ، حتما نقاط اتصال به درستی و با پوشش بالا جوشکاری شده باشند. به شما پیشنهاد می کنیم اولویت شما چهارچوب هایی باشد که محل اتصال آن ها جوشکاری با دی اکسید کربن صورت گرفته است.

ضخامت چهارچوب

نکته مهم دیگری که اتفاقا دوباره مرتبط با چهارچوب است و ما به دلیل اهمیت زیاد آن ، به صورت جداگانه به آن پرداختیم ، ضخامت چهارچوب است. این نکته طبیعی است که هر چه چهار چوب به صورت توپر ضخامت بیشتری داشته باشد ، علی رغم این که ممکن است وزن آن بالاتر برود ، اما از امنیت بیشتری برخوردار است. به این مسئله توجه زیادی داشته باشید که ضخامت حداقل چهارچوب برای درب بایستی 1.6 میلیمتر باشد.

جنس و تعداد لولا

نکته مهم دیگری که بایستی به خوبی به آن دقت کنید ، نوع و تعداد لولا است. توجه داشتید باشید که وزن لنگه در شما را تماما بایستی لولا تحمل کند. اگر لولای به کار رفته در درب از کیفیت پایین برخوردار باشد و یا حتی تعداد لولا کم باشد، بعد از مدتی در اصطلاحا درب شما لمبر می زند و از رگلاژ خارج می شود که اصلاح آن به مراتب کار سختری است. برای همین به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به جنس لولای درب خود توجه کنید و از مجری خود سوال نمایید که این لولا تا چه اندازه می تواند بار وزنی به دوش بکشد. هم چنین بهترین حالت لولا در درب 4 عدد می باشد اما پیشنهاد ما این است که کمتر از 3 لولا در درب کار نشده باشد تا بعدا برای شما مشکلی ایجاد نکند.

لایه درب ضد سرقت

نکته مهم دیگری که بایستی به درستی به آن توجه کنید این است که لایه دربی که مد نظر شماست بایستی دقیقا با شرایطی که ملک شما دارد همخوانی داشته باشد. برای مثال دو جنس لایه معروف که بسیار در پروژه های مختلف از آن استفاده می شود ، لایه ام دی افی و لایه ملامینه است. در جایی که نور آفتاب زیادی دارد و یا احتمال خط خوردگی درب زیاد است و یا جایی که از رطوبت بالایی برخوردار است نبایستی از لایه ام دی افی استفاده کنید ، زیرا لایه مورد نظر علی رغم این که ممکن است جلای خیلی بیشتر داشته باشد اما در شرایط گفته شده به سرعت آسیب می بیند.

فضای خالی بین درب و دیوار

یکی از نکات مهمی که بایستی حتما یک درب ضد سرقت داشته باشد این است که فضای بین درب و دیوار حتما از ورق های فولادی و یا آلیاژ هایی که از فولاد سخت هستند قرار گرفته باشد. اگر نباشد چه ؟ خیلی ساده است . در این حالت شما در حال خرید یک درب معمولی هستید و فکر می کنید که درب شما ضد سرقت است ، فقط هزینه اضافه تری را پرداخت می کنید.

امنیت قفل و کلید

نکته مهم دیگری که بایستی به آن توجه ویژه داشت این است که قفل و کلیدی که در دربها به کار گرفته می شود بایستی حتما از فولاد آب دیده بوده و برند معتبری داشته باشد. قفل های زیادی را در بازار می توانید پیدا کنید که اکثرا برای کشور های ترکیه ، آلمان ، چین و ایران است. به شما پیشنهاد م یکنیم بسته به محصولی که می خرید و شرایطی که درب قرار است در آن قرار گیرد ، برند مورد قفل خود را انتخاب کنید.

اهمیت ویژه ابزار و یراق آلات

یکی از نکات مهمی که در دربهای ضد سرقت به وضوح دیده می شود و بین محصولات مختلف تمایز ایجاد می کند ابزار و یراق است. ابزار و یراقی که برای این نوع درب ها استفاده می شود معمولا با درب های معمولی فرق می کند و از کیفیت به مراتب بالاتری برخوردار است. حتما زمانی که می خواهید برای درب خاصی هزینه پرداخت کنید ابزار و یراق به کار رفته در درب مورد نظر را به خوبی وارسی کنید و از مجری خود بخواهید که تمامی اطلاعات مربوط به ابزار و یراق درب را برای شما بازگو کند. اکیدا پیشنهاد می کنیم برای این که هزینه خود را پایین تر بیاورید از ابزار و یراق بی کیفیت استفاده نکنید. شما هم چنین می توانید برای مشاهده مجریان انواع ابزار و یراق به قسمت ابزار آلات ساختمانی و یراق آلات ساختمانی در مرجع سازه چی نیز مراجعه کنید. در ادامه قصد داریم درباره قیمت انواع درب های ضد سرقت با شما صحبت کنیم.

قیمت این درب ها

قیمت یکی از فاکتور هایی است که در هنگام خرید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسته به این که شما چه دربی را انتخاب می کنید ، قیمت درب شما نیز تفاوت خواهد کرد. جنس چوب درب ، جنس آلیاژ به کار رفته در چهاچوب درب ، نوع جوش ، نوع ابزار یراق آلات ، برند تولید کننده درب مورد نظر ، نوع و جنس قفل به کار رفته در درب ، لایه به کار رفته در روی درب و . . . می تواند بر روی قیمت درب مورد نظر شما اثر بگذارد.

برای همین به شما پیشنهاد می کنیم قبل از این که اقدام به خرید کنید درباره هر یک از اجزای درب و انواعی که دارند اطلاعات کسب کنید و با دید باز به جلو بروید. سپس با توجه به خواسته ای که دارید از مجریان مختلف استعلام قیمت کنید و بعد از مقایسه اقدام به خرید نمایید. صرف جهت اطلاع ، شما هم اکنون در بازار ایران می توانید با توجه به نرخ قیمت دلار ، از قیمت 80 دلار به بالا برای این محصول بپردازید.

کیفیت درب ضد سرقت

شاخص های مختلفی را برای کیفیت درب ضد سرقت سازه چی می توان تعریف کرد. اما به صورت کلی شاخص های معرفی شده در دو دسته تقسیم بندی می شود. دسته اول شاخص هایی است که مربوط به خود شما می شود و در ذهن شما از اهمیت بالایی برخوردار است. حتما این شاخص ها را در یک فهرست برای خود لیست کنید و در هنگام خرید به مجری خود ارائه کنید. دسته دوم شاخص ها نیز شاخص های یک درب بین المللی است که تمامی آنچه که در قسمت ویژگی ها بیان کردیم به علاوه چند شاخص دیگر را شامل می شود که در ادامه به برخی از مهمترین این فاکتور ها اشاره می کنیم :

  • در داخل بدنه حتما یک ورقه فلزی بزرگ استفاده شود
  • دربها بایستی از چند جهت و با درجه خاصی به چهارچوب ها اتصال یابند
  • معمولا در این نوع درب ها از عایق های حرارتی و صوتی نظیر پشم سنگ استفاده می شود
  • این درب ها غیر قابل اهرم کردن می باشند و این نکته مهمی است
  • این درب ها و درز ها آن ها به صورت کامل آب بندی می شوند که مانع ورود گرد و خاک و نم و حشرات موذی به داخل ساختمان می شود
  • قفل هایی که در این نوع درب وجود دارد حداقل 10 زبانه دارد که در دو یا سه جهت مختلف می چرخد

و . . .

به شما پیشنهاد می کنیم علاوه بر موارد فوق اگر به دنبال سایر موارد کیفیت این محصول هستید از مجریان مختلف سوال کنید و تمامی آن ها را برای خود یادداشت نمایید.

نکته آخر

در این مقاله سازه چی سعی شد که تمامی آنچه که برای خرید یک درب ضد سرقت نیاز دارید را به صورت خلاصه به شما بیان کنیم. اگر در هنگام خواندن این مقاله نظر ، انتقاد و یا پشنهادی به ذهن شما رسید خیلی خوشحال خواهیم شد که آن را با ما در میان بگذارید. هم چنین اگر سوال یا ابهامی دارید می توانید به مجریان معرفی شده درب ضد سرقت مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند و پاسخگوی سوالات و ابهامات شما باشند. و در آخر این که این مقاله به صورت پویا در حال به روز رسانی است. از این که وقت شریف خود را صرف مطالعه این مقاله نمودید از شما کمال تشکر را داریم.

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر