پشم سنگ

دکونیک

 • 02166733855، 02166720206
 • 1 سال قبل
دکونیک
1

پارت فوم آکوستیک

 • 02177635410، 02177521997
 • 1 سال قبل
پارت فوم آکوستیک
1

کهن عایق

 • 02146014355، 09106965612
 • 1 سال قبل
کهن عایق
1

عایق ایران

 • 02128428065،
 • 1 سال قبل
عایق ایران
1

بازار عایق ایران

 • 09389186707، 0910391401
 • 1 سال قبل
بازار عایق ایران
1

عایق ایران

 • 02157429، 02155446156
 • 1 سال قبل
عایق ایران
1

آرمان عایق اسپادانا

 • 03132216768
 • 1 سال قبل
آرمان عایق اسپادانا
1

پوشینگر

 • 02184239425
 • 1 سال قبل
پوشینگر
1

مش استیل

 • 02133523618
 • 1 سال قبل
مش استیل
1

برین شید

 • 02644386147
 • 1 سال قبل
برین شید
1

آمیتیس کیمیا نوآور

 • 02177733309
 • 1 سال قبل
آمیتیس کیمیا نوآور
1

عایق ایران

 • 02128428065
 • 1 سال قبل
عایق ایران
1
صفحه 1 از 21 2

پشم سنگ چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟ آیا از انواع مختلف پشم سنگ اطلاع دارید ؟ در واقع پشم سنگ یک عایق حرارتی و به تبع آن یک عایق صوتی است که از الیاف های معدنی ساخته می شود. ماده اولیه تشکیل دهنده پشم سنگ ، ماده ای به نام بازالت است که در دسته بندی سنگ های کوه های آتش فشانی قرار می گیرد. برای این که پشم سنگ را تولید کنند ماده بازالت را در دمای بالای 1600 درجه سانتی گراد قرار می دهند و بسته به این که چه نوعی از انواع پشم سنگ را می خواهند تولید کنند ، الیاف های آن را شکل می دهند.  در ادامه مقاله به انواع مختلف این محصول می پردازیم و برای شما مشخص می کنیم که این محصول چه ویژگی هایی دارد که باعث می شود شما ترغیب شوید تا از آن در دیواره ها و سقف و کف خود استفاده کنید.

پشم سنگ

ویژگی های پشم سنگ

شما از یک عایق حرارتی چه انتظاری دارید ؟ حقیقت این است که پشم سنگ علی رغم این که شاید کمی قیمت بالاتری نسبت به عایق های حرارتی دیگر نظیر پشم شیشه داشته باشد ، اما ایده آل ترین محصولی است که شما می توانید برای عایق حرارتی خود انتخاب کنید. در ادامه به برخی از ویژگی های خارق العاده این محصول که آنرا از سایر محصولات متمایز می کند می پردازیم.

سپر ضد آتش

فرض کنید که شما در ملک مسکونی یا اداری یا تجاری خود هستید و واحد همسایه شما دچار حریق شده است. طبیعتا با آتش نشانی تماس می گیرید تا هر چه سریعتر خود را به محل حادثه برسانند و از شیوع آتش به سایر واحدها دیگر جلوگیری کند. اما برای این که واحد خود را از این آتش سوزی مصون کنید چه کاری می توانید انجام دهید ؟ آیا می توانید واحد مسکونی خود را زیر بغلتان بزنید و فرار کنید ؟ نه! شما بایستی فکر این مسئله را قبل از این که رخ دهد انجام دهید.

خبر خوب این است که اگر شما در واحد خود از پشم سنگ در دیواره ها و سقف و کف استفاده کرده باشید ، این ماده در مقابل آتش بسیار مقاوم است و تقریبا می توان آن را نسوز ترین ماده در صنعت ساختمان نامید. این عایق های تحمل دمایی با تقریبا در حدود 1000 درجه سانتی گراد را دارد. جالب تر این که این ماده طبق استاندارد های بین المللی در حدود 4 ساعت !!! می تواند در برابر آتش مقاومت کند و از خود دود سمی بروز ندهد. این مسئله می تواند خیال شما را تا حدود زیادی راحت کند که آتش ایجاد شده تقریبا به واحد شما به احتمال خیلی زیاد آسیب جدی وارد نمی کند زیرا این عایق مانند سپری در مقابل آتش از واحد شما حفاظت می کند.

هیس ! نیاز به سکوت داریم

فرض کنید که بعد از یک روز پر مشغله به خانه آمده اید و نیاز دارید که در آرامش و سکوت استراحت کنید. اما همسایه بالایی شما شروع به خواندن در حمام می کند ! هر چقدر هم که در گذشته به او تذکر دادید افاقه نکرده است و او کار خود را می کند و شما هم هر روز نمی توانید اعصاب خود را بر سر مشاجره با او بهم بریزید. و یا فرض کنید فضای کاری را می خواهید که کارمندان شما در آنجا نیاز به سکوت دارند.

یکی از بهترین راه حل هایی که می توانیم به شما ارائه کنیم استفاده از محصول پشم سنگ است. این ماده بسیار به شما کمک می کند که بتوانید به راحتی فضای ساکتی را در ملک مسکونی یا اداری یا تجاری خود ایجاد کنید.

محصول بی ضرر

یکی از چالش هایی که موادی چون عایق پشم شیشه دارند این است که به لحاظ زیست محیطی به محیط زیست ضرر می زنند. هم چنین حساسیت های مختلفی را به مرور زمان در پوست و موی کسانی که در معرض آن ها هستند ایجاد می کنند. از طرفی این محصولات گاها مامن موجودات و حشرات موذی می شوند که بسیار برای شما آزار دهنده خواهد بود.

خبر خوب این است که پشم سنگ هیچ یک از ویژگی های بد بالا را ندارد. این ماده به علت این که یک ماده معدنی است حتی اگر در زباله های صنعتی هم یافت شود به طبیعت ضرری نمیزند. از طرفی ، این محصول تقریبا محصولی بی ضرر برای انسان است که سازگاری بالای آن با زندگی شهری یکی از دلایل محبوبیت این ماده است. هم چنین یک ویژگی خوب دیگری که این محصول دارد این است که حشرات تقریبا از این ماده نفرت دارند زیرا رطوبت به خود جذب نمی کند و جایی که مرطوب نباشد تقریبا برای حشرات جای مناسبی نیست.

تا اینجا سه ویژگی مهم پشم سنگ را با هم مرور کردیم . اما این به این معنی نیست که این محصول تنها محدود به این سه ویژگی باشد. پشم سنگ ویژگی های مهم دیگری نیز دارد که بسته به کارکرد آن می تواند در بعضی مواقع برای شما معجزه کند. برای مثال یک بویلر حرارتی صنعتی  را در نظر بگیرید. عایق بندی این بویلر اهمیت زیادی دارد زیرا هزینه اصلی جاری برای این بویلر هزینه انرژی است. پس هر چه که بتوان از هدر رفت انرژی در این بویلر جلوگیری کرد می توان هزینه های خط تولیدی را به مراتب کاهش داد. همین امر سبب می شود که حاشیه سود شما بسیار بالا رود و چه چیزی از این بهتر ؟ برای همین است که به شما می گوییم پشم سنگ در بعضی مواقع برای شما معجزه می کند. بسته به این که چه کارکردی از این ماده می خواهید می توانید محصولات متنوعی از آن را انتخاب کنید. در ادامه به انواع محصولاتی که این ماده عرضه می شود می پردازیم و سعی می کنیم که ویژگی های هر یک و تفاوتهایی که با هم می کنند و هم چنین کارکرد هایی که هر یک دارند را به شما معرفی کنیم. در ادامه این مقاله با سازه چی همراه باشید.

انواع پشم سنگ

بسته به این که از این ماده کارکرد مسکونی و اداری یا تجاری بخواهند این محصول را در محصولات متوعی تولید می کنند. گاهی ممکن است در صنعت مخصوصا با محصولاتی از پشم سنگ رو به رو شوید که در هیچ یک از دسته بندی هایی که برای شما انجام دادیم نگنجد و یا ترکیبی از دو یا سه دسته بندی باشد. در این جا به معرفی محصولات عرفی می پردازیم که شما هم اکنون می توانید به صورت آماده از بازار تهیه نمایید.

پشم سنگ فله ای خام

یکی از محصولاتی که تقریبا شکلی ندارد و در موارد خاص اغلب به آن رو می آورند پشم سنگ فله ای خام است. این محصول به شکل پنبه گونه حلاجی شده است که در جاهایی که شکل هندسی خاصی ندارد و یا دسترسی به آن جا بسیار سخت است مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول را به شکل کیلویی در بازار خرید و فروش می کنند و در پک های مختلف و یا به صورت باز معامله می شود. گرچه این محصول دست شما را برای استفاده در مکان های زیادی باز می گذارد اما استفاده از آن کمی سخت است و فعالینی که در حوزه صنعت ساخت فعالیت می کنند کمتر به سراغ آن می روند و ترجیح می دهند که از شکل های خاصی که در ادامه معرفی می شود استفاده کنند.

پشم سنگ لحافی

یکی از اشکال پرکاربردی که برای پشم سنگ تا کنون توسعه داده اند پشم سنگ لحافی می باشد. این محصول به صورت رولی در بازار عرضه می شود و در عایق کاری بسیاری از فضاهای دیواری ، کف و سقف انواع ملک مسکونی و اداری و تجاری استفاده می شود. این محصول به صورت عایق لحافی ساده ، عایق لحافی با روکش یک سو و یا دوسو آلومینیوم و عایق لحافی با کاغذ کرافت یک سو یا دوسو ارائه می شود. معمولا چالش این محصول این است که در فضاهایی استفاده می شود که از انحنای کمی برخوردار است که این فضاها در صنعت ساختمان معمولا موارد خاص است و در اکثر فضاهای موجود برای عایق کاری با خیال راحت می توانید از پشم سنگ لحافی استفاده کنید.

پشم سنگ تخته ای

یکی دیگر از انواع پرطرفدار پشم سنگ ، پشم سنگ تخته ای می باشد. این محصول نیز در انواع ملک های مسکونی و تجاری و اداری و هم چنین در صنایع مختلفی مانند پالایشگاه ها ، کارخانه ها ، پتروشیمی ها و … استفاده می شود. شکل و هندسه این پشم سنگ به شکل تخته های استانداردی است که بسته به کارکرد شما از مساحت و قطر خاصی برخوردارند. هم چنین اخیرا در پشم سنگ تخته ای یک سوی آن را با مواد عایق رطوبتی آعشته می کنند تا عمکرد آن بالاتر رود. این محصول به صورت تخته ای در بازار خرید و فروش می شود.

پشم سنگ پتویی توری دار

پشم سنگ پتویی توری دار نیز محصولی دیگر است که کارکرد آن بیشتر صنعتی است و در مواردی که ماشین آلات و لوله های با قطر بالا را می خواهند عایق کاری کنند از آن استفاده می کنند. پشم سنگ پتویی در صنایع بیشتر کارکرد عایق صوتی دارد و به جای این که در آن از اتصالات مختلف استفاده شود از توری مخصوصی استفاده می شود که هندسه محصول را به دوش می کشد. این محصول به صورت رولی در بازار خرید و فروش می شود.

پشم سنگ لوله ای

آخرین محصول پر طرفدار پشم سنگ نیز ، پشم سنگ لوله ای می باشد که آن را برای عایق کاری انواع لوله در ملک های مسکونی و اداری و تجاری و در مصارف صنعتی استفاده می کنند. معمولا پشم سنگ لوله ای را در دو رنگ قرمز و آبی تولید می کنند که رنگ قرمز آن برای مصارف لوله های با دمای بالا و رنگ آبی آن با مصارف لوله های با دمای بسیار پایین کاربرد دارد. این محصول بسته به قطری که دارد کارکرد های مختلفی را برای عایق کاری لوله های دارد. هم چنین این محصول به صورت متری در بازار خرید و فروش می شود.

در این جا ما به معرفی محصولات معروفی که در بازار به صورت آماده می توانید تهیه نمایید پرداختیم. اما اگر شما بخواهید هندسه ای خاص استفاده کنید چه راه حلی دارید ؟ به شما پیشنهاد می کنیم برای این که در وقت خود صرفه جویی نمایید هندسه مورد نظر خود را به متخصصین پشم سنگ ارائه کنید تا آن ها در کمترین زمان ممکن بهترین راه حل ممکن را در اختیار شما قرار بدهند. اینگونه علاوه بر این که در زمان خود صرفه جویی کردید ، از این قضیه مطمئن هستید که محصولی که دریافت می کنید مطابق با آخرین اصول مهندسی است. در ادامه می خواهیم درباره قیمت و خرید و فروش این محصول با شما صحبت کنیم . در ادامه این مقاله با سازه چی همراه باشید.

قیمت پشم سنگ

قیمت از دیرباز تا کنون و به خصوص در شرایط حال حاضر ، شاید مهمترین فاکتوری باشد که مشتری را مصصم به این می کند که محصول را خریداری نماید. این موضوع درباره انواع محصولات پشم سنگ نیز صدق می کند. اما چالشی وجود دارد و آن این است که محصولات مختلف پشم سنگ به شکل های مختلفی عرضه می شوند و نوع قیمت دهی آن ها با یکدیگر متفاوت است. از این رو برای این که قیمت هر یک را داشته باشید بایستی از مجریان مختلفی استعلام قیمت کنید. ما در این جا به شما دو روش ا معرفی می کنیم که شما اطمینان حاصل کنید که قیمتی که بابت محصول پشم سنگ خود می پردازید به صورت منصفانه است.

روش اول : جرم محصول خود را به دست آورید

روش اول این است که جرم محصول خود را فارغ از این که چه هندسه ای دارد به دست آورید. برای این موضوع مستقیما می توانید از مجریان مختلف جرم را سوال کنید و یا با داشتن چگالی و حجم محصول جرم آن را محاسبه کنید. پس از این که جرم محصول مورد نظر خود را به دست آوردید می توانید آن را در عدد قیمت پشم سنگ فله ای ضرب کنید و یک حدود قیمتی برای حصول خود محاسبه کنید.

روش دوم : بازار را خوب بگردید

روش دومی که به شما پیشنهاد می کنیم این است که ابتدا نوع محصول خود را مشخص کنید و سپس از مجریان مختلفی که این محصول را ارائه می کنند استعلام قیمت کنید . از مجری خود بخواهید که دقیقا جزئیات محصولی که قیمت آن را به شما ارائه می کند را برای شما معرفی کند . با مقایسه قیمت ها و جزئیات محصول شما به خوبی می توانید بهترین قیمت ممکن را برای پشم سنگ تهیه نمایید. شما می توانید ترکیبی از هر دو روش را برای انتخاب محصول خود برگزینید.

خرید پشم سنگ

خرید پشم سنگ

یکی از دغدغه هایی که ممکن است داشته باشید این است که حالا باید پشم سنگ را از کجا خریداری نماییم ؟ آیا در بازار تهران و یاشهرستان ها قسمتی مجزا برای آن وجود دارد و یا مجریان آن ها پراکنده هستند. واقعیت این است که این محصول بازار مشخصی را ندارد ولی تیم سازه چی سعی نموده است که اکثر فعالین حوزه پشم سنگ را در سایت خود معرفی کند تا شما بتوانید به راحتی مجری مورد نظر خود را انتخاب کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

فروش پشم سنگ

آیا شما فروشنده و یا تولید کننده پشم سنگ هستید ؟ پس به جای درستی آمده اید! سازه چی با افتخار می تواند شما در کنار سایر فعالین این حوزه قرار دهد تا شما نیز از تقاضای موجود در وب سایت مرجع سازه چی در پشم سنگ بهره مند شوید. شاید از خود بپرسید که چگونه ؟ کافی است که با متخصصین ما در این حوزه تماس حاصل کنید تا شما را راهنمایی کنند و پاسخگوی سوالات و ابهامات شما باشند.

آخرین مطالب پشم سنگ

 • آشنایی با انواع دیوار از نظر عملکرد

  آشنایی با انواع دیوار از نظر عملکرد

  طبق گزارشات تیم سازه چی، به یک ساختار ممتد و عمدتا به صورت قائم، یکپارچه و محکم که ضخامتی کوچکتر از طول و ارتفاع خود دارد، دیوار گفته میشود. دیوار عمدتا به دلیل جدا کردن فضا ها از یکدیگر، ایجاد امنیت در محیط پیرامون و تحمل نیروهای اعمالی به دور یک سازه ساخته میشود. انواع […]
 • سرمایه گذاری بلند مدت با استفاده از عایق پشم سنگ

  سرمایه گذاری بلند مدت با استفاده از عایق پشم سنگ

  طبق برآورد های تیم سازه چی، ایران با وارد شدن به دوره ای که در آن قیمت انرژی سیری صعودی پیدا کرده است و همچنین در سطح آن اغلب ساختمان ها با دیوارهایی نازکتر از قبل ساخته میشوند، نیاز بیشتری به عایق برای جلوگیری از هدر رفتن سرما و گرما و نیز عدم نفوذ صدا […]
 • با عایق حرارتی پشم سنگ بیشتر آشنا شوید.

  با عایق حرارتی پشم سنگ بیشتر آشنا شوید.

  طبق گزارشات تیم سازه چی، پشم سنگ عایق حرارتی و صوتی است که از ذوب سنگ بازالت بدست می آید؛ تولید پشم سنگ بدین ترتیب است که در ابتدا قطعا سنگ های بازالت به همراه کک ( ماده سوختنی) داخل کوره های مخروطی شکل میشود. سپس با استفاده از چوب یا مقداری گاز طبیعی و […]
 • با پرمصرف ترین عایق های حرارتی ساختمان آشنا شوید.

  با پرمصرف ترین عایق های حرارتی ساختمان آشنا شوید.

  طبق گزارشات تیم سازه چی، عایق ها محصولاتی هستند که به عنوان پوشش عمل میکنند و مانع از انتقال و هدر رفت انرژی میشوند. نزدیک شدن به فصل سرما ی باعث میشود که نیاز به عایق حرارتی شدت پیدا میکند تا برای گرم کردن ساختمان به سوخت کمتری نیاز شود. برخی از عایق های حرارتی […]
 • چسب پشم سنگ

  چسب پشم سنگ

  چسب پشم سنگ : برای نصب انواع عایق پشم سنگ از یک نوع چسب مخصوص، که چسب پشم سنگ نام دارد بهره برده می شود. انواع کمپانی ها این نوع محصول را تولید می کنند که بهتر است از مارک های با کیفیت تهیه نمایید. عملکرد این محصول در نصب عایق های پشم سنگ  بسیار […]
 • عایق صوتی پشم سنگ

  عایق صوتی پشم سنگ

  عایق صوتی پشم سنگ : برای همه ی ما حداقل یک بار پیش آمده که از سر و صداهای موجود در فضای شهری و صنعتی آزار دیده و به ستوه آمده باشیم. شاید قبلا که المان های شهر نشینی و صنعتی شدن این قدر نمود پیدا نکرده بود، این صداهای آزار دهنده این همه وجود […]
 • ساندویچ پانل پشم سنگ

  ساندویچ پانل پشم سنگ

  ساندویچ پانل پشم سنگ از دو لایه ورق و یک لایه پشم سنگ تشکیل شده است. پشم سنگ یک نوع عایق حرارتی و صوتی و غیر قابل اشتعال و همچنین مقاوم در برابر اثرات خارجی همچون رطوبت و ارتعاش می باشد. ساندویچ پانل پشم سنگ، که به صورت دیواره ها و سقف واره ها تولید […]
 • انواع پشم سنگ

  انواع پشم سنگ

  انواع پشم سنگ : پشم سنگ یک نوع عایق حرارتی و صوتی و همچنین غیر قابل اشتعال می باشد که مقاومت خوبی نیز نسبت به  رطوبت و عوامل خارجی دارا می باشد. الیاف پشم سنگ از طریق ذوب کردن سنگ های معدنی همچون بازالت و ایجاد تغییراتی جزیی روی آن ها ایجاد می شود. از […]
 • پشم سنگ تخته ای (فنوپانل) را بهتر بشناسید

  پشم سنگ تخته ای (فنوپانل) را بهتر بشناسید

  پشم سنگ تخته ای یا همان فنوپانل یک نوع عایق حرارتی و صوتی و غیر قابل اشتعال می باشد، که کاربردهای فراوانی در بحث صرفه جویی در انرژی و کاهش چشم گیر هزینه ها دارد و از این جهت کاملااقتصادی است. همچنین میزان قدرت عایق کننده گی در این نوع بسیار بسیار بالاتر از دیوارهای […]
 • پشم سنگ هیدروپونیک

  پشم سنگ هیدروپونیک

  پشم سنگ هیدروپونیک را می خواهیم در این مقاله مورد بررسی و واکاوی قرار دهیم. در حقیقت پشم سنگ محصولی است که مذاب ماده ی معدنی به نام بازالت به دست می آید که معمولا از دور ریز کارخانه های ذوب آهن مانند ذوب آهن اصفهان برای تولید این ماده استفاده می کنند. به همین […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر