تهویه مطبوع

تاسیسات.آی آر
1

تاسیسات.آی آر

تماس بگیرید
1 سال قبل
02177600630 ، 02177685143
صفاکالا
1

صفاکالا

تماس بگیرید
1 سال قبل
02128426971
گرمگاه
1

گرمگاه

تماس بگیرید
1 سال قبل
02188340293، 02188325433
دما تجهیز
1

دما تجهیز

تماس بگیرید
1 سال قبل
02186071831
گروه فنی و مهندسی تاسیسات گستر
1

گروه فنی و مهندسی تاسیسات گستر

تماس بگیرید
2 سال قبل
تام صنعت
1

تام صنعت

تماس بگیرید
2 سال قبل
تهویه سام
1

تهویه سام

تماس بگیرید
2 سال قبل
دنا برودت
1

دنا برودت

تماس بگیرید
2 سال قبل
تهویه مهاجر
1

تهویه مهاجر

تماس بگیرید
2 سال قبل
تهویه نوین
1

تهویه نوین

تماس بگیرید
2 سال قبل
صاف آب آذر
1

صاف آب آذر

تماس بگیرید
2 سال قبل
ایران بوتان
1

ایران بوتان

تماس بگیرید
2 سال قبل
صفحه 1 از 21 2

تهویه مطبوع در تمامی ساختمان ها اعم از ساختمان های بزرگ و کوچک مطرح می شود. یک ساختمان بزرگ اساسا پیچیده تر از ساختمان های کوچکتر می باشد. این مورد  برای تهویه مطبوع ساختمان نیز قابل اهمیت است. بحث بررسی ساختمان با اندازه کوچکتر آغاز می شود. بحث ساختمان با مقیاس بزرگتر در ادامه مطرح خواهد شد.

ساختمان های با اندازه کوچک تر دارای بار پوششی هستند؛ گرما و سرما در طراحی سیستم های تهویه مطبوع بسیار حساس و قابل اهمیت است.در برخی از سرزمین ها فقط حرارت مورد نوجه عموم است.یک ساختمان اگر دارای سیستم خنک کنندگی مطلوبی باشد می تواند خود را در آب و هوای گرم نیز خنک نگه دارد.در برخی از سرزمین های دیگر فقط سرمایش مهم می باشد و به گرمایش توجه کافی ندارند.در برخی از مناطق هم، هم سرمایش و هم گرمایش مورد توجه همگان است مانند کشور م.ا

. بنابر این لازم است که یک ساختمان خوب هم دارای سیستم گرمایشی مناسب باشد و هم دارای سیستم سرمایشی مناسب.تجزیه و تحلیل سیستم های تهویه مطبوع برای طراحی آن امری مهم و ضروری می باشد که باید مورد توجه طراحان قرار بگیرد. اگر ساختمان ما دارای بار پوسته ای باشد تحمل سیستم های تهویه مطبوع را به خوبی دارد.یک ساختمان را در نظر می گیریم، ممکن است در یک طرف ساختمان نور خورشید جذب شود و در طرف دیگر حرارت اضافی قابل نیاز باشد بنابر این لازم است که ساختمان از نظر طراحی سیستم تهویه مطبوع کاملا بهینه شده باشد. یکی از مزیت های  آن آن است که باعث ایجاد بار برودتی در تمام فضاهای ساختمان از جمله بیرون و داخل می شود.سیستم های تهویه مطبوع امروزی به گونه ای هستند که هر کدام از آن ها در محل خود قرار می گیرند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

کیفیت سیستم های تهویه مطبوع

سیستم های محلی برای ساختمانذهای بزرگ جذاب می باشد.برای مناطق بزرگ تر باید از یک برنامه ی منظم استفاده کنند.کارکرد سیستم های تهوبه مطبوع این امکان را به وجود اورد تا به سیستم های تهویه مطبوع محلی دست یابیم. فضای زیاد برای تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع مورد نیاز نیست و زیاد اهمیت ندارد.برای سیستم های تهویه مطبوع باید منبع در کل ساختمان پخش شود.باید تجهیزات به نحوی باشد تا انرژی به حداقل مقدار خود برسد یهنی پراکندگی تجهیزات از قبل قابل بررسی باشد و همه چی اندازه گیری شده باشد.سیستم های تهویه مطبوع باید طوری در ساختمان تعبیه شده باشند تا هنگام شکستگی، کل ساختمان دچار آسیب نشود و به بخش کوچکی از آن اسیب برسد.یکی از عواملی که این سیستم ها در یک ساختمان ایجاد می کنند، تهویه ی هوای تازه است.برای داشتن هوای پاک در ساختمان بایدفیلترهای هوا مداوم طبق زمانبندی صحیح چک شوند و بر اساس یکسرس متد قابل بررسی توسط متخصصین باشند.در سیستم های محلی به خوبی از انرژی ساختمان محافظت می شود و باعث می شود در هدررفت انرژی کمی اعتدال ایجاد شود.قطرلوله ها در سیستم های تهویه مطبوع بسیار کوچک می باشد وگرنه درخت توزیع آب گرم و سرد در همه جای ساختمان یکسان است.

قیمت سیستم های تهویه مطبوع

تهویه مطبوع هزینه هایی هم شامل می شود و لازم است مهندس ناظربر اساس یکسری متد و متریال های مهندسی تهویه هوای داخل ساختمان را اندازه گیری کند.سیستم های تهویه مطبوع شامل مواردی همچون لوله ها، فیلترهای هوا و بسیاری از این موارد است که هرکدام هزینه های مربوط به خودشان را دارند.کیفیت حرف اول را در تهویه هوای داخل ساختمان می زند و بعد از آن قیمت گذاری شروع می شود.طراحی سیستم نیازمند دقت بالایی می باشد که باید توسط مهندس ناظر انجام شود.همگی این ها در روند قیمت گذاری سیستم های تهویه مطبوع دخیل می باشند.در روند تهویه هوا باید یکسری قوانین نیز رعایت شوند که همگی در کیفیت سیستم نقش مهمی دارند.

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر