تاسیسات مکانیکی

صفاکالا
1

صفاکالا

تماس بگیرید
1 سال قبل
02128426971
گرمگاه
1

گرمگاه

تماس بگیرید
1 سال قبل
02188340293، 02188325433
دما تجهیز
1

دما تجهیز

تماس بگیرید
1 سال قبل
02186071831
بنیستا
1

بنیستا

تماس بگیرید
2 سال قبل
02126711974, 09124074535
خدمات اجرایی شلکا
1

خدمات اجرایی شلکا

تماس بگیرید
2 سال قبل
02144226020
گروه فنی و مهندسی تاسیسات گستر
1

گروه فنی و مهندسی تاسیسات گستر

تماس بگیرید
2 سال قبل
مفتا
1

مفتا

تماس بگیرید
2 سال قبل
تهویه نوین
1

تهویه نوین

تماس بگیرید
2 سال قبل
ایران بوتان
1

ایران بوتان

تماس بگیرید
2 سال قبل
ایمن تهویه الوند
1

ایمن تهویه الوند

تماس بگیرید
2 سال قبل

تاسیسات مکانیکی در این مقاله بررسی می شود. کل تاسیسات درون ساختمان ها به دو دسته تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی تقسیم می شوند. تامین این دو مورد از اولویت های اصلی هر کسب و کار می باشد و باید به آن توجه کافی داشت. در جوامع امروزی، رفاه بشر از اهداف اصلی هر ساخت و سازی می باشد. و هر سازنده ای باید به توجه کافی داشته باشد. تاسیسات مکانیکی خود به دو دسته تاسیسات صنعتی و ساختمانی قابل تقسیم بندی هستند. تاسیسات مکانیکی از نوع صنعتی شامل موارد زیر می باشد که عبارت اند از:

1.        انتقال آب

2.        تصفیه فاضلاب

3.        انتقال انواع سیالات

4.        تولید انرژی به واسطه حرکت سیال

تاسیسات مکانیکی از نوع ساختمانی هم شامل موارد زیر می باشند که عبارت اند از:

1.        سرمایش و گرمایش درون ساختمان ها

2.        تاسیسات بهداشتی

3.        سیستم های بخار

4.        تاسیسات سیستم های مربوط به تهویه مطبوع

5.        تاسیسات مربوط به سیستم های بخار

6.        طراحی و اجرا سیستم های مربوط به آسانسور

7.        طراحی سیستم های مربوط به فضاهای مربوط به آبنما و غیره

تاسیسات مربوط به سیستم های سرمایش و گرمایشی ساختمان ها

سیستم های مربوط به گرمایش و سرمایش درون ساختمان ها از اهمیت بالایی بر خوردارند. هدف اصلی در سیستم های گرمایشی ساختمان ها، به حداقل رساندن مصرف انرژی می باشد. انتقال حرارت بین دو جسمی که اختلاف دما دارند، ایجاد می شود بنابراین باید سیستم های گرمایشی طوری طراحی شوند تا با صرفه جویی انرژی، گرما را از بیرون به داخل انتقال بدهند. دستگاه های پخش کننده حرارت مانند رادیاتورها باید به نحوی اجرا شوند تا گرما به طور یکنواخت در فضا پخش شود.

 و برعکس سیستم های سرمایشی باید طوری طراحی شوند تا گرمای اضافی درون خانه ها به حداقل مقدار خود برسد. سیستم های گرمایشی از سه قسمت تشکیل شده اند که شامل موارد زیر هستند:

1.        منبع هوای گرم یا هوای سرد

2.        وسیله توزیع کننده گرما

3.        تنظیم کننده کنترل گرما به وسیله دستگاهی چون ترموستات

باید قسمتی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی به تهویه مطبوع درون ساختمان ها مربوط می شود که روش های زیادی برای این کار وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

1.        اولین روش استفاده از تهویه طبیعی هوا می باشد. در این روش به دلیل اختلاف چگالی بین هوای داخل و خارج ساختمان، نیروهای شناوری حرارتی باعث آوردن گرما به داخل می شوند. این هوای تازه از طریق درز پنجره ها، نورگیرها و هواکش در خانه جریان می یابند.

2.        روش دوم استفاده از تهویه مکانیکی هوای تازه می باشد. در این روش با استفاده از فن، هوای تازه بیرون از طریق پنجره و یا هواکش وارد خانه می شود.

3.        نوعی دیگر از تهویه هوا وجود دارد که از ترکیب دو روش بالا هوای درون خانه تهویه می شود و نام آن تهویه مرکب هوا می باشد.

قیمت سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها

قیمت این سیستم ها به متریال های مختلفی بستگی دارد. یکی از این متریال ها، ابعاد و اندازه محل قرارگیری این سیستم ها مانند رادیاتور می باشد. کارشناسان ما قبل از طراحی باید این متریال را مد نظر داشته باشند. هرچه فضای بیشتری برای آن ها در نظر گرفته شود، هزینه ساخت و طراحی متفاوت می شود. متریال دیگر، جنس سازه های مورد استفاده در ساخت این سیستم ها می باشد. برای مثال برای رادیاتورها، از پره های فولادی،آلومینیومی و چدنی در نظر می گیرند که نوع آلومینیومی آن ها نسبت به چدنی و فولادی از نظر قیمت مقرون به صرفه ترمی باشد. مجموعه ما دارای کارشناسان و متخصصینی در این زمینه می باشد که شما را می توانند در زمینه طراحی و اجرای این سیستم ها کمک و یاری برسانند.

 

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر