قالب بندی بتن

سیویل سان
1

سیویل سان

تماس بگیرید
1 سال قبل
09134110227
تهران وین
1

تهران وین

تماس بگیرید
1 سال قبل
02144019757، 09126037220
ماهان راه
1

ماهان راه

تماس بگیرید
1 سال قبل
02188068212-14
فوم بتن فارس
1

فوم بتن فارس

تماس بگیرید
1 سال قبل
سیمان بتن
1

سیمان بتن

تماس بگیرید
1 سال قبل
بتن سنگ پنام
1

بتن سنگ پنام

تماس بگیرید
1 سال قبل
روشن ایده
1

روشن ایده

تماس بگیرید
1 سال قبل
بتن بسط توس
1

بتن بسط توس

تماس بگیرید
1 سال قبل
عمران بتن صانع
1

عمران بتن صانع

تماس بگیرید
1 سال قبل

قالب بندی بتن در مورد انتخاب بتن باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

 1. سطح بتن باید به نحوی باشد تا بتواند در انواع شرایط مختلف آب و هوایی سازگاری داشته باشد و با گذشت زمان دچار فرسایش نشود.
 2. سطح قالب بتن باید کاملا هموار باشد و هیچگونه کجی و ناهمواری روی سطوح آن دیده نشود و کاملا شفاف و تمیز باشد.
 3. باید سعی شود تا در فصل های مختلف سال از قالب متناسب با آن آب و هوایی استفاده شود، برای مثال برای فصل گرم تابستان سعی می شود از قالب های چوبی الهام گرفته شود.
 4. هنگامی که از قالب های فلزی استفاده استفاده می شود باید سعی شود تا در حد ممکن این قالب ها سرد و خنک شوند.
 5. با آب زدن به سطح داخلی و خارجی می توان دمای قالب را کنترل کرد. هرچه بتن داغ باشد بر قالب کناری اثر می گذارد و باعث تغییر رنگ قالب دیگری می گذارد. همچنین این داغی روی نمای قالب مجاور اثر می گذارد.
 6. قالب های فلزی نمی توانند که آب را جذب کنند برای همین مک هایی روی سطح بتن به وجود می آید که باعث می شود این قالب ها پایایی مناسبی نداشته باشند.
 7. برای پرکردن حفره ها روی سطح قالب بتن از روغن های مخصوصی استفاده می کنند که دارای لزجت بالا می باشد که در دوام قالب نقش مهمی را ایفا می کنند.

یکسری دستورالعمل برای قالب بندی بتن

 1. قالب های بتن باید به طور کامل محکم و آب بندی شده باشند که این مورد بر تقویت کننده های طولی و عرضی اثر خوبی می گذارد و تعبیه پشت بند ها باعث پاداری هر چه بیشتر قالب می شود.
 2. قالب ها باید به طور منظم در کنار هم جفت شوند تا شیره های بتن از طریق درزها به بیرون نریزند.
 3. تغییرات دما در مورد قالب های فلزی مهم می باشدو باید این قالب ها را در زیر سایه جمع کرد تا در برابر نورخورشید محافظت شوند. هنگامی این قالب ها در زیر آفتاب باشند با گذشت زمان دچار فرسایش می شوند.
 4. قالب های چوبی چندلا به دلیل جذب آب زیاد نسبت به قالب های فلزی از مزیت برخوردارند. قالب های چوبی باید قبل از بتن ریزی، کاملا آب بندی و روغن کار شوند. بعد از روغن کاری باید بتن ریزی شروع شود زیرا ممکن است بعد از روغن کاری سطح قالب دچار گرد و خاک شده باشد.
 5. سطوح قالب بتن باید به طور یکنواخت روغن کری شوند و سطح آن عاری از هرگونه حفره و سوراخ باشد. چون ممکن است حفره ها باعث کاهش پایداری قالب بشوند.
 6. روغن کاری نباید به نحوی باشد که از کیفیت بتن جلوگیری شود و متناسب با جنس قالب این کار انجام شود.
 7. باید زمان لازم برای بتن گیری کاملا مشخص گردد.
 8. قالب هاباید در حد ممکن برای بتن گیری شل شوند و این شل کردن نباید به نحوی باشد تا به بتن آسیب برسد.
 9. در مورد قالب های فلزی باید کاملا مرطوب شده باشند و نباید با سطح خشک عمل بتن گیری انجام شود.

قیمت قالب های بتنی

قیمت این قالب ها بیشتر به میزان روغن کاری آن ها وابسته است. قالب های چوبی نسبت به قالب های فلزی از نظر قیمت مقرون به صرفه تر می باشند، زیرا ساخت قالب های چوبی به راحتی انجام می گیرد. مزیت مهم این قالب ها علاوه بر قیمت، میزان جذب رطوبت بالا می باشد که همین باعث شده تا در صنعت بیشتر از این قالب ها استفاده شود. قالب های چوبی در انواع شکل ها ساخته می شوند و متناسب با نیاز کاری مورد استفاده قرار می گیرند. در انتخاب انواع قالب های بتنی باید به کیفیت سطوح آن ها توجه کافی داشت تا در هنگام بتنی گیری با مشکل مواجه نشویم.

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر