انواع بتن

پایهان بتن
1

پایهان بتن

تماس بگیرید
1 سال قبل
05136516100، 09156159500
کلینیک بتن ایران
1

کلینیک بتن ایران

تماس بگیرید
1 سال قبل
02145872، 02144604438
بتن ایران
1

بتن ایران

تماس بگیرید
1 سال قبل
09128889641، 02144618462
ماهان راه
1

ماهان راه

تماس بگیرید
2 سال قبل
02188068212-14
فوم بتن فارس
1

فوم بتن فارس

تماس بگیرید
2 سال قبل
سیمان بتن
1

سیمان بتن

تماس بگیرید
2 سال قبل
بتن سنگ پنام
1

بتن سنگ پنام

تماس بگیرید
2 سال قبل
روشن ایده
1

روشن ایده

تماس بگیرید
2 سال قبل
بتن بسط توس
1

بتن بسط توس

تماس بگیرید
2 سال قبل
عمران بتن صانع
1

عمران بتن صانع

تماس بگیرید
2 سال قبل

انواع بتن ها بر حسب نوع کاربردشان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. بتن را می توان بر اساس متریال هایی مورد بررسی قرار داد. مثلا می توان آن ها را بر اساس فشار طبقه بندی کرد. ولی ما در این مقاله سعی داریم که آن ها را به طور کلی تقسیم بندی کنیم و در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم:

بتن معمولی از ترکیب مواد هایی از جمله، سیمان، سنگدانه و آب ساخته می شود. فشاری که این بتن می تواند تحمل کند، در بازه ده تا چهل مگا پاسکال می باشد. زمانی که بتن به خوبی عمل می کند بین نود تا صدو سی دقیقه می باشد. این زمان باز با توجه به خواص بتن در شرایط آب و هوایی گوناگون متفاوت می باشد. نوع دیگری از بتن ها به نام بتن غیر مسلح می باشند که این نوع بتن هم مانند بتن های معمولی از سنگدانه، سیمان و آب تشکیل شده است. وزن مخصوص بتن غیر مسلح بالا می باشد و این ویژگی سبب شده است تا در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار بگیرند.

 برای ساخت پیاده رو از این بتن استفاده می کنند. مقاومت کششی در این بتن ها پایین می باشد و هرجا که کشش مورد مطلوب نباشد، بتن غیر مسلح گزینه مناسبی به حساب می آید. دسته دیگر بتن ها بتن های مسلح می باشند. برای ایجاد فشارهای بالا در صنعت از این بتن استفاده می کنند و کشش سطحی در این بتن ها بسیار ضعیف می باشد. برای بالا بردن تنش های کششی در بتن از المان های تسلیح کننده استفاده می کنند. المان های تسلیح کننده در انواع شکل های میلگرد،راد و شبکه موجود می باشند. در بعضی از کاربرد ها از الیاف های طبیعی برای تسلیح کنندگی در بتن ها استفاده می شود.

 نوع اتصال بتن امری ضروری می باشد که در مقاومت آن بسیار تاثیرگذار است. از بتن های پیش تنیده برای پروژه های عظیم بتنی استفاده می شود. میلگرد هایی که در این بتن ها استفاده می شود قبل از اعمال بار کششی تحت تنش کششی قرار می گیرند. این میلگردها باید قبل از اجرای پروژه در دو طرف بتن محکم بسته شوند تا در هنگام وارد شدن بار کششی دچار افت شدید نشوند. برای این که بتن پیش تنیده شود باید از لوازم و تجهیزات سنگین برای آن استفاده شود که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

قیمت انواع بتن

قیمت بتن ها بر حسب نوع کاربردشان می تواند متفاوت باشد. برای مثال از بتن های پیش تنیده که برای پروژه های سنگین از آن استفاده می کنند،  باید هزینه بالاتری صرف کرد. وزن مخصوص بتن ها با یکدیگر متفاوت می باشد که در تعیین قیمت دهی از عوامل مهم به حساب می آید. شرکت های سازنده، بتن ها را بر حسب مترمکعب به بازار ارائه می کنند. به ازای هر مترمکعب بتن قیمت آن می تواند متفاوت باشد. بتن ها از وزن بالایی برخوردارند که همین ویژگی باعث سختی در امر جابه جایی آن ها شده است. بنابراین باید هزینه زیادی را برای جابه جایی آن ها متحمل شویم.

کیفیت انواع بتن

کیفیت بتن ها بیشتر به مقاومت کششی آن ها بستگی دارد، هرچه بتن از کشش کمی برخوردار باشد، غیر مسلح تر می باشد که برای اجرای بسیاری از پروژه ها گزینه مناسبی به حساب می آید. بتن هایی که فشار زیادی را می توانند تحمل کنند، بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا بتن ها باید بار زیادی را تحمل کنند و از مقاومت بالایی برخوردار باشند. سختی بتن ها برای بیشتر مهندسین در اجرای کارهای فنی قابل محاسبه می باشد و از متریال های مهم بتن ها به حساب می آید.

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر