پنجره ضد سرقت

درب ضد سرقت 5 مارس 2021 5 مارس 2021


 

پنجره ضد سرقت در واقع یک پنجره ی دو جداره است و وظیفه ی آن همانند درب های ضد سرقت ایجاد امنیت بیشتر و اطمینان خاطر است. یکی از دغدغه‌های ذهنی انسان ها برخورداری از یک آرامش در محیط زندگی و کاری است. با توجه به رشد جمعیت و صنعت ساخت و ساز و مشغله‌های روزمره همه انسان ها تمایل به داشتن خانه، ویلا، محل کار و یا مغازه‌ای ایمن و مطمئن هستند تا بتوانند از خود و خانواده و دارائی‌هایشان به نحو احسن مراقبت کنند. پنجره‌ها به عنوان یکی از نقاط مهم هر ساختمانی به حساب می آیند که می‌توانند محل دسترسی سارقان و دزدان به داخل ساختمان شما باشند. با استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی ضد سرقت می توانید امنیت محیط مسکونی و یا اداری خود را بالا ببرید. با استفاده این نوع پنجره دیگر نیازی به نصب حفاظ های آهنی که جلوی دید و ویو را می گیرند نمی باشند. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص پنجره ی ضد سرقت بیشتر صحبت نماییم و ویژگی های آن را بررسی کنیم: عواملی  همچون نوع پروفیل به کار رفته در آن‌ها، نوع شیشه‌ پنجره ها و یراق آلاتی که در ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، از جمله عوامل موثر بر امنیت پنجره و درب ضد سرقت به حساب می آیند:

نقش پروفیل در ضدسرقت کردن پنجره دوجداره

بدنه پنجره ضد سرقت ساخته شده از پروفیل است. پروفیل نقش نگهدارنده اجزا را در پنجره دوجداره ایفا می نماید. برای داشتن پنجره دوجداره و درب ضد سرقت باید از پروفیل‌های استاندارد استفاده کنیم. علاوه بر آن، استفاده از رین فورس تاثیر شگرفی بر ضد سرقت شدن پنجره دوجداره خواهد گذاشت. نکته ی قابل توجه آنکه طراحی پنجره نیز باید به نحوی باشد که زهوار آن در محیط بیرونی قرار نگرفته و طوری قرار گیرد که سارقان بتوانند به راحتی زهوار را درآورده و وارد محیط شوند.

 

نقش شیشه در ضد سرقت نمودن پنجره دوجداره

 

از آنجایی که شیشه، بخش اصلی یک پنجره را تشکیل می دهد، به همین علت سارقان با شکستن شیشه پنجره به آسانی قادر هستند که وارد محیط شوند. شیشه های دوجداره یا تک جداره معمولی به راحتی و در اثر فشار و ضربه شکسته می‌شوند و به این ترتیب راه ورود به محیط  برای سارقین فراهم خواهد شد. از این رو برای داشتن پنجره دوجداره ضدسرقت باید از شیشه های ضد سرقت استفاده کنیم. انواع شیشه هایی که در ساخت پنجره ضد رقت مورد استفاده قرار می گیرند به شرح ذیل می باشند:

شیشه دوجداره لمینت شده

 

این نوع شیشه از دولایه بیرونی و داخلی تشکیل شده است. لایه بیرونی شامل دو لایه شیشه است که با استفاده از طلق به یکدیگر چسبیده‌اند. لایه داخلی از یک شیشه تک ‌جداره تشکیل می‌شود. در صورت وارد شدن فشار و ضربه به شیشه لمینت شده به علت وجود طلق بین لایه‌ها، شیشه‌های لایه بیرونی فرو نخواهد ریخت. و به این ترتیب مانع ورود سارقان به داخل محیط می‌شود.

 

شیشه دوجداره ضدسرقت و ضدگلوله

 

این نوع شیشه همانگونه از نامش مشخص است دارای خاصیت ضد گلوله‌ای است و در صورت برخورد گلوله با آن به هیچ وجه داخل محیط خانه یا محل کار آسیب نخواهد دید. برای یافتن اطمینان از میزان مقاومت آن‌ها در هنگام تولید این شیشه‌ها، برای پرتاب گلوله‌های فلزی با ابعاد معلوم و در ارتفاع معین، اقدام می‌کنند.

 

دستگیره ضد سرقت درب و پنجره  upvc

برای محدود کردن سارقان جهت استفاده و بازکردن درب و پنجره دوجداره upvc می‌ بایست دستگیره‌ها به صورت کلیدخور باشند تا فعال کردن آن برای دیگران غیرممکن باشد و فقط مالکین با در دست داشتن کلید امکان بازکردن درب ضد سرقت سازه چی  و پنجره دوجداره upvc را داشته باشد.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر