ویژگی های درب ضد سرقت

درب ضد سرقت 16 فوریه 2021 17 فوریه 2021


مشخصات و ویژگی های درب ضد سرقت

ویژگی های درب ضد سرقت به گونه ای می باشد که می تواند ضریب ایمنی بسیار بالا و به دنبال آن نفوذ ناپذیری را به همراه داشته باشد. درب ضد سرقت به دلیل ساختاری که دارا است نسبت به درب های معمولی مقاوم تر و دارای امنیت بسیار بالاتری است. درب ضد سرقت از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس با درب های معمولی متفاوت است. درب ضد سرقت از یک لایه داخلی از جنس فولاد ساخته شده که این لایه با دو لایه دیگر از جنس چوب روکش داده می شود. در فضای داخلی این درب ها عایق پشم سنگ کار گذاشته می شود که نوعی عایق صوتی و حرارتی به شمار می آید. قفل ها در پبسیار تقویت شده اند و تقریبا در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن هستند. درب های ضد سرقت علاوه بر این که امنیت خانه را در برابر سرقت تامین می کنند باید ویژگی های دیگری از قبیل آتش پاد بودن، عایقی برای گرما و سرما، رطوبت و صدا نیز باشند. در حال حاضر برای ارتقای جنبه ی زیبایی درب های ضد سرقت از روکش های متنوعی برای سطح رویی آن استفاده می نمایند که در ادامه قصد داریم در خصوص آن ها صحبت نماییم:

 

انواع روکش های درب ضد سرقت

روکش از جنس چوب طبیعی یکی از زیباترین روکش های درب ضد سرقت است. این روکش ها به طور معمول از چوب درختانی نظیر گردو بلوط راش و… تهیه می شوند. در بین چوب های مختلف چوب گردو دارای رگه های بیشتری نسبت به بقیه بوده و به همین علت هم رنگ آن زیباتر است.

 

روکش پی وی سی

روکش های پی وی سی گونه ای دیگر از روکش ها برای پوشاندن رویه ی درب های ضد سرقت هستند. این روکش ها از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین علت هم می توان اشکال و نقش و نگارهای ریز و درشت و قسمت های ابزار خورده عمیق را با استفاده از آن روکش کرد. مزیت بزرگ روکش های پی وی سی در این است که در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند. روکش های پی وی سی در رنگ های مختلف و به صورت صاف، مات، براق و رگه دار و حتی با طرح های برجسته در ضخامت های مختلف تولید شده و در اختیار سازندگان درب ضد سرقت قرار می گیرد.

روکش هایگلاس

 

روکش های هایگلاس جزو رایج ترین روکش های درب ضد سرقت محسوب می شوند. این مدل از روکش ها همانگونه از اسمشان مشخص است دارای سطحی کاملا صاف و یکنواخت می باشند و از مقاومت خوبی نیز برخوردار هستند.  روکش های هایگلاس نور را منعکس می نمایند و زیبایی فوق العاده ای به درب می بخشد. روکش های هایگلاس به طور معمول یک رو بوده و یک طرف آن با لایه ای از سلفون پوشیده شده و طرف دیگر از جنس کاغذ یا ملامینه و به رنگ سفید می باشد.

 

روکش ملامینه

 

روکش ملامینه در ابعاد و طرح های گوناگونی قابل استفاده است و از کاغذ آغشته به رزین ملامین فرمالدئید ساخته می شود. از ویژگی های بارز این روکش می توان به مقاومت در برابر حرارت، ساییدگی، خراشیدگی و رطوبت اشاره نمود. برای چسباندن این روکش بر روی صفحات نئوپان و ام دی اف نیازی به چسب مخصوص نیست، زیرا از طریق فشار و حرارت پرس به راحتی می چسبند.

 

روکش اکریلیک

 

روکش های اکریلیک از قابلیت ترمیم پذیری برخوردار می باشند و مقاومت آن ها در برابر ضربه و حرارت بالا می باشد. روکش های اکریلیک آنتی باکتریال نیز می باشند و تنوع بالای آن ها سبب شده به عنوان روکشی بسیار زیبا و بدون هیچ خط و خشی شناخته شوند.

 

 

 

 

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر