رنگ زدن درب ضد سرقت

درب ضد سرقت 4 مارس 2021 5 مارس 2021


 

رنگ کردن درب ضد سرقت بهترین راهکار برای دادن جلوه ی زیبا به درب و نو کردن آن می باشد. علاوه بر آن رنگ بندی انواع درب ضد سرقت موجود در بازار تنوع چندانی نداشته و ممکن است مطابق با سلیقه ی افراد نباشد. راه حلی که برای این مشکل پیشنهاد می شود رنگ آمیزی درب می باشد. در واقع افراد می توانند درب ضد سرقت خریداری شده را به هر رنگ دلخواه مطابق با سلایق خود رنگ آمیزی نمایند. در ادامه قصد داریم در خصوص رنگ کردن درب ضد سرقت توضیحاتی را ارائه دهیم:

 

آموزش رنگ کردن درب ضد سرقت

برای رنگ آمیزی درب قبل از هر اقدامی ابتدا باید دستگیره درب را جدا نمود و سپس تمامی سطح درب  باید با سمباده پاک شود تا برای رنگ آمیزی آماده شود. اگر احیانا ترک و یا سوراخی در درب ایجاد شده است باید به وسیله ی بتونه چوب برطرف شود و مجدد سنباده کشیده شود. برطرف نمودن ترک ها و شکاف های درب بسیار با اهمیت است چرا که کیفیت رنگ اعمال شده تا حد زیادی به این موضوع بستگی دارد. به همین عبت لازم است که نواقص سطح درب را رفع نموده و آن را کاملا صاف و صیقلی و آماده رنگ کنیم.

وقتی سطح درب به وسیله ی بتونه و سنباده کاملا صاف و یکنواخت شد باید با یک پارچه تمیز و مرطوب درب را تمیز کرده و کلیه گرد و خاک را از سطح درب پاک نمود. وجود گرد و خاک نیز سبب می شود رنگ به خوبی بر روی سطح درب ننشیند و کیفیت کار به شدت کاهش پیدا می نماید.  نکته ی قابل توجه آنکه برای تمیز کردن درب ضد سرقت حتما باید از یک پارچه ی نرم استفاده نمود و در صورت وجود لکه بر روی درب باید از تمیز کننده های به خصوصی استفاده کرد تا خراشی بر روی روکش درب ایجاد نشود. نگهداری و محافظت از درب های ضد سرقت روکش دار بسیار حائز اهمیت است و بسیار به آن باید توجه نمود. روش هایی برای تمیز کردن دستگیره ، قفل ها و روکش های درب ضد سرقت وجود دارد که باید بطور کامل ازآن آگاه باشیم تا در هنگام تمیز کردن درب از خراب و خوردگی آن جلوگیری شود.

پس از مرحله ی سنباده زنی و تمیز کردن درب نوبت به مرحله ی اعمال رنگ بر روی درب می باشد. اگر می خواهید برای رنگ آمیزی درب از دو رنگ استفاده نمایید محدوده هر رنگ را باید مشخص نمایید. ابتدا با رنگ اول کل درب را رنگ کنید و در صورت نیاز این کار را 2 تا 3 بار انجام دهید تا سطح رنگ کاملا صاف و یکنواخت شود. وقتی این رنگ خشک شده باید بخش هایی که با رنگ اول رنگ شده را با چسب کاغذی بپوشانید و سپس بقیه درب را با رنگ دوم رنگ آمیزی کنید و بگذارید خشک شود. در نهایت وقتی رنگ دوم کاملا خشک شد چسب ها را بکنید و درب را روی جای اصلیش نصب کنید.

 

رنگ زدن درب ضد سرقت فلزی

رنگ درب ضد سرقت فلزی نیز همانند درب چوبی یکی از مهمترین عوامل موثر بر زیبایی و دوام آن است. رنگ درب ضد سرقت می تواند بر پیشگیری از خوردگی فلز و هوازدگی درب های ضد سرقت فلزی نیز بسیار موثر باشد. امروزه برای رنگ آمیزی اغلب درب های ضد سرقت از رنگ های پودری الکترواستاتیکی استفاده میشود. این رنگ ها برای رنگ آمیز فلز بسیار مناسب بوده و به همین دلیل هارمونی لازم را بین رنگ درب ضد سرقت و رنگ فلز دور لنگه ایجاد میکنند. توجه داشته باشید که رنگ فلز در صورت وجود روکوب چوبی از پشت درب نیز معلوم است پس باید رنگی مناسب با رنگ فلز و چهارچوب درب برای این کار انتخاب کنید.

 

 

 

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر