رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی

اخبار ساختمان, مسکن 6 مرداد 1399 6 مرداد 1399


طبق گزارشات تیم سازه چی، رنگ قهوه ای همواره احساس سادگی، طبیعی بودن، ثبات، استحکام، استواری و پایداری را در ذهن ایجاد میکند. غالب افراد به این رنگ اطمینان داشته و به سادگی به آن اعتماد میکنند؛ در واقع رنگ قهوه ای نشانه راحتی و اعتماد است و حتی در کشورهای غربی نشانه ای از فروتنی نیز میباشد. بسیار قابل درک است که رنگ قهوه ای نماد چوب، قهوه و محصولات برآمده از زمین و طبیعت بوده و رنگی سختی، خانواده دوستی، احتیاج به امنیت و آسایش، قدرت، بلوغ و راحتی نیز میباشد.

به طور کلی تمامی رنگ ها را بر اساس میزان اشباع شدگی (پر رنگ، روشن و کمرنگ) و شفافیت (مات و براق) در گروه های مختلفی دسته بندی میکنند که هر یک به عنوان نماد احساسات متفاوتی جلوه میکند؛ برای مثال رنگ قهوه ای خیلی کمرنگ نماد آرامش، پاکی و ظرافت است، قهوه ای کمرنگ یا میانه نماد خستگی، کسلی و حفاظت است و قهوه ای تیره نماد استحکام و راحتی میباشد.

انتخاب رنگ در ایجاد احساسات متفاوت به منطقه زندگی افراد نیز بستگی دارد برای مثال استفاده از رنگ قهوه در طراحی بسته بندی مواد غذایی و دریایی در آمریکا با موفقیت همراه بوده در حالی که وجود این رنگ در بسته بندی مواد غذایی شرکت های کلمبیا با کاهش فروش مواجه بوده است.

روانشناسی رنگ قهوه ای در طراحی دکوراسیون

همانطور که پیش از این اشاره کردیم رنگ قهوه ای القا کننده طبیعت بوده و در دکوراسیون داخلی رنگی پر مصرف محسوب میشود. استفاده از این رنگ در طراحی داخلی میتواند احساس آرامش و صلح، سازگاری، اعتبار و حس خستگی را در افراد ایجاد کند.

این رنگ برای کاربردهای گوناگونی در فضای داخلی و طراحی دکوراسیون داشته و برای پس زمینه فضا، به عنوان رنگ تاکید کننده و برای رنگ مبلمان و دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. این رنگ حتی در ترکیب با رنگ های دیگر و ایجاد افکت های زیبا نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ قهوه ای همواره در دسته رنگهای پرکاربرد فضاهای داخلی و نیز دکوراسیون داخلی قرار داشته و هیچگاه از فضای دکوراسیون خارج نمیشود. البته لازم است که این رنگ را به درستی و در ترکیب با رنگ های دیگر در طراحی دکوراسیون خود قرار داد؛ برای مثال قرمز، کرم، زرد کمرنگ و سفید رنگ هایی هستند که بسیار در دکوراسیون و مبلمان مورد استفاده قرار میگیرند.

در حالت کلی رنگ قهوه ای ضمن توانایی زیبا سازی دکوراسیون داخلی منازل، برای استفاده در آهن فروشی ها، قهوه خانه ها، کافی شاپ ها، فروشگاه های صنعتی، غذا فروش ها، فروشگاه های پوشاک مردانه، کابینت فروشی ها، ساعت فروشی ها و نجاری ها بسیار مناسب میباشد.

منبع: فراترز

 

7 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر