بهترین رنگهای خنثی تیره در دکوراسیون

اخبار ساختمان, دکوراسیون داخلی 7 مرداد 1399 7 مرداد 1399


پیش از این در مقاله برترین رنگهای خنثی روشن در دکوراسیون گروه سازه چی، با روشن ترین رنگ های خنثی آشنا شدیم و حالا قصد داریم از سمت رنگ های روشن به تیره ترین رنگ یعنی رنگ سیاه حرکت کنیم و در رنگ های میانی تنالیته دو رنگ سیاه و سفید، به بررسی رنگ خاکستری بپردازیم. با استفاده از رنگ خاکستری و ترکیب آن با دیگر رنگ های ملایم مانند بژ میتوان رنگ های بسیار زیبا و جذابی را تولید کرد که ضمن ایجاد فضای مینیمال خاص در دکوراسیون، جلوه خاص متفاوتی را به فضای خانه میدهد. برای آشنایی با رنگ های تیره خنثی با ما همراه باشید.

بهترین رنگ های خنثی تیره در دکور فضای داخلی

  • بژ ملایم

این رنگ همانطور که از نامش پیداست تنالیته ای از رنگ بژ بوده که استفاده از آن موجب سنتی تر و رسمی تر به نظر رسیدن فضا میشود. رنگ های ترکیب خاکستری – بژ همانطور که پیش از این اشاره کردیم رنگ های خنثی و بی نقصی را برای استفاده در دکوراسیون داخلی میسازند. رنگ بژ ملایم ترکیبی از رنگ های خاکستری و بژ را در خود دارد که میتواند حضور قابل توجهی در فضا را به خود اختصاص دهد بدون اینکه حس خستگی و زننده ای را در ساکنین منزل ایجاد کند. جالب توجه است که رنگ بژ ملایم جفت خوبی برای رنگ های قهوه ای مایل به قرمز تند و سفید شفاف در دکوراسیون داخلی محسوب میشود.

  • گریژ

رنگ گریژ در دسته رنگ های پایانی و قوی ترکیب رنگ خاکستری و بژ قرار داد که تقریبا با همر نوع سبک دکوراسیون داخلی اخت گرفته و هماهنگ میشود. این رنگ میتواند مقدار کمی حس معاصر را در ذهن انسان ایجاد کند و دکوراسیون داخلی را به سبک سنتی مانند سازد. استفاده از رنگ گریژ برای تمامی بخش های خانه و اتاقها انتخاب عالی است.

  • خاکستری سیر

اگر تمایل به استفاده از طیف رنگ خنک و سرد برای دکوراسیون منزل خود دارید، رنگ خاکستری متوسط و ملایم که با عنوان خاکستری سیر شناخته میشود، انتخاب بی نظیری برایتان خواهد بود که میتواند احساس تازگی و پاکی را به افراد منتقل کند. البته دقت داشته باشید که درصورت استفاده از رنگ های خاکستری با تناژ سرد و خنک، بهتر است اسباب و لوازمی را با رنگ های گرمتر برای چیدمان اتاقتان انتخاب کنید تا هم به تعادل در طراحی برسید و هم فضای خانه را از حالت سردی، بی روجی و استریلیزه بیرون بکشید.

  • خاکستری سنگی

اگر تصمیم دارید فضای اتاقتان را با رنگ های تیره تری در حوزه رنگ های خنثی دکوراسیون تزئین کنید، میتوانید از خاکستری سنگی برای انواع سبک های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی استفاده نمایید. شما میتوانید با بکار گیری این رنگ در کنار قطعات کرومی یا تکه های سفید، ظاهری معاصر و مدرن را برای دکوراسیون داخلی خانه خود ایجاد کنید.

  • خاکستری تند

خاکستری تند از دیگر رنگ های تیره خنثی در طراحی دکوراسیون است که میتوان فضای کوچک خانه شما را با نمایی دراماتیک که هیچگاه حس خستگی به فرد القا نمیکند، تبدیل کند. شما میتوانید در کنار این رنگ، از رنگ های تناژ زرد استفاده کرده و فضای گرمتری را ایجاد کنید و با قرار دادن مبلمان چوبی در این فضا، فرصت زندگی در خانه ای گرم را برای خود و خانوادتان ایجاد کنید.

  • زغال سنگی

بکارگیری رنگ زغال سنگی با اینکه مشابه سیاه معتدل، بدون تیرگی واقعی است، باز هم میتواند ظاهر تیره ای را به نما بخشد. البته استفاده از این رنگ در کنار رنگ سفید یا در اتاقی که پنجره های بزرگ با روشنایی فراوان همخوانی و هماهنگی بسیاری دارد.

منبع: havenly

 

5 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر