بررسی قوانین ساخت و ساز فضای آشپزخانه

اخبار ساختمان, دکوراسیون داخلی, معماری 9 تیر 1399 9 تیر 1399


طبق گزارشات تیم سازه چی، هر ساله وزارت راه و شهر سازی مقررات، قوانین و ضوابطی را در خصوص ساختمان سازی در کشور عرضه میکند که اجرای دقیق آنها برای ایجاد سازه های اصولی مخصوصا در کلانشهرها و توسعه عمران منطقه و کشورها بسیار موثر است. بنابر این برای گسترش شهرسازی در کشور، لازم است که فعالان عرصه عمران و شهرسازی بیش از پیش بر رعایت دقیق این مقررات ساختمان سازی نظارت داشته باشند. در ادامه قصد داریم شما را با قوانین ساخت وساز فضای آشپزخانه ها و اماکن پخت و پز آشنا کنیم.

مقررات ساختمان برای آشپزخانه ‌ها و اماکن پخت ‌و ‌پز

آشپزخانه همواره به عنوان قلب خانه برای افراد به خصوص خانم ها شناخته میباشد، به همین دلیل است که اغلب در هنگام خرید خانه یا رهن و اجاره آپارتمان، ابتدا افراد به بررسی زیبایی و استاندارد بودن آشپزخانه میپردازند و حتی گاهی ممکن است زیبایی بیش از حد آشپزخانه در نگاه اول، معایب دیگر خانه از چشممان دور بماند.

بینابراین لازم است که هر فردی نسبت به اطلاعات فنی و قوانین ساختمان سازی در ساخت یک آشپزخانه استاندارد آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند درباره خرید یا اجاره خانه حساب شده تر قدم بردارد و تصمیم بگیرد.

ضرورت کلی برای ساخت فضای آشپزخانه در بنا

– در ساخت فضای آشپزخانه نباید سطح زیربنا، ابعاد، ارتفاع داخلی سطوح و وضعیت نورگیری و تهویه فضای آشپزخانه از میزان حداقل کمتر باشد. لازم به ذکر است که فضای اقامتی، قفسه ها، آستانه درها، کمدهای دیوار توکار، فضای طاقچه ها و نازک کاری دیوار و سقف شامل این مقدار حداقلی نمیشود.

– دقت داشته باشید که به هیچ وجه نباید دسترسی به اتاق یا فضای اقامتی ازطریق فضای آشپزخانه باید اما عکس آن ممکن است. بدین صورت که بناهایی با چند فضای اقامتی مستقل مانند خانه های با دو نشیمن در صورتی که دسترسی به فضای آشپزخانه تنها از یک فضا تامین میشود، مجاز به انجام عکس این شرط هستند و مانعی برای فعالیت در فضا ایجاد نخواهد کرد.

– در صورتی که نوع حریم ها و شرایط نصب کلید و پریز و سایر وسایل الکترونیکی در محدوده تجهیزاتی که در آنها از آب استفاده میشوند، باشد ضروریست که مقررات ایمنی وضع شده از سوی وزارت راه و شهرسازی به شکل کامل رعایت شود.

قوانین مربوط به اندازه ‌های لازم در فضای آشپزخانه

– حداقل سطح لازم برای زیر قفسه ها: 5.5 متر مربع

– حداقل ابعاد فضای آشپزخانه ما بین دیوارهای اصلی: 1.8 متر مربع

– مساخت فضای لازم برای تعبیه کار به صورت مستقل و خارج از قفسه بندی: 2.58 متر مربع

– حداقل عرض محیط کاری آشچزخانه های دیواری بدون هیچ گونه وسیله ثابت: 0.9 متر مربع

قوانین مربوط به نور و تهویه فضای آشپزخانه

– لزوم وجود نور طبیعی در آشپزخانه های مستقل

– مجاز بودن استفاده از تهویه و نورگیر مصنوعی برای آشپزخانه های باز و دیواری، در صورت عدم امکان تعبیه نور و تهویه طبیعی در فضا

– ضرورت فراهم آوردن تخلیه مکانیکی برای آشپزخانه های دیواری و باز

– ضرورت مرتبط سازی سیستم تخلیه هوای هود بوسیله کانال مجزایی به خارج از بنا در صورت لزوم نصب هواکش بالای اجاق یا همان هود برای آشپزخانه

– لزوم بررسی استاندارد بودن حیاط و یا پاسیو از نظر سطح و سایر ضوابط در صورت تامین نور آشپزخانه از طریق پاسیو یا حیاط خلوت

منبع: کیلید

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر