اجزای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت 19 جولای 2021 20 جولای 2021


اجزای درب ضد سرقت شامل موارد مختلفی همچون ورق فولادی، قفل و یرق آلات، لایه عایق، چهارچوب و روکش است که این ها همگی ساختار اصلی درب را تشکیل می دهند. علاوه بر ساختار کلی ایمن و خاص درب های ضد سرقت، می توان با نصب اجزای امنیتی دیگر نیز سطح ایمنی آنها را افزایش داد. قفل های کارتی هوشمند، قفل های چشمی، و قفل های اثر انگشتی جزو مهم ترین اجزای سیستم های امنیتی درب های ضدسرقت محسوب می شوند که بنا به نیاز اضافه خواهند شد.  در ادامه ی مطلب قصد داریم اجزای اصلی درب ضدسرقت سازه چی را مورد بررسی قرار دهیم:

ورق فولادی

 

درون درب ضدسرقت سازه چی از ورقه های فولادی استفاده می کنند که این کار با بالا بردن مقاومت و استحکام،  ضریب ایمنی درب را افزایش می دهد. ضخامت ورقه فولادی کار گذاشته شده در درب بسیار مهم است. به هر میزان که ضخامت ورفه بیشتر باشد، مقاومت درب نیز بیشتر خواهد شد. درب های ضدسرقت سنگین هستند و علت این وزن بالا نیز وجود ورقه های فولادی در درون آن هاست.

قفل و یرق آلات

 

قفل و یرق و آلات از دیگر اجزای درب های امنیتی هستند. قفل ها در درب های ضدسرق کاملا تقویت شده و معمولا به صورت چندزبانه هستند. هرچقدر که تعداد زبان های قفل بیشتر باشد باز کردن قفل از سوی سارقین به مراتب سخت تر است. یرق آلات درب ضدسرقت نیز بسیار مرغوب و باکیفیت هستند.

لایه عایق

 

همانطور که گفتیم در درب های ضدسرقت یک ورقه فولادی وجود دارد. این ورقه فولادی با چوب های ورقه ای از جنس ام دی اف، اچ دی اف و… روکش شده است تا زیبایی و نمای این درب ها حفظ شود. در فضای داخلی بین این دولایه  از پشم سنگ که لایه عایق گرما و سرما و صوت می باشد استفاده  می کنند. این لایه عایق از نفوذ گرما و سرما و صدا جلوگیری می نماید و علاوه بر آن از فلزاتی که در ساخت درب ضدسرقت به کار برده شده در مقابل آسیب ها محافظت می کند.

 

چهارچوب

 

چارچوب یکی دیگر از مهم ترین اجزای در ضد سرقت می باشد. به طور معمول چهارچوب های درب ضدسرقت سازه چی  را با ضخامت 1/5 الی 2 میلی متر و عرض 7 سانتی متر طراحی می کنند. نکته ی قابل توجه آنکه میزان ضخامت چهارچوب تاثیر بسیاری در استحکام درب دارد و درب های ضدسرقتی که چهارچوبشان ضخامتی کمتر از این مقدار دارد عملکرد درستی ندارند. برای آنکه چهارچوب درب مقاومتش افزایش یابد و ضدخش شود قبل از کار گذاشتن آن را توسط رنگ پودری و الترواستاتیک رنگ می کنند و در دمای 220 درجه سانتی گراد حرارت می دهند.

 

روکش های مختلف  درب ضد سرقت

 

روکش درب ضدسرقت بر روی بحث ایمنی تاثیری ندارد اما به شدت بر روی جنبه ی زیبایی ظاهری درب موثر است. طراحان برای رویه ی بیرونی درب از روکش های متنوعی استفاده می کنند که هرکدامشان دارای مشخصات و ویژگی های منحصربه فردی است و به طور مستقیم بر روی قیمت درب تاثیر می گذارد. برخی از روکش های مورد استقفاده برای درب های ضد سرت به شرح زیر است: روکش طبیعی همانگونه که از اسمش مشخص است از چوب های طبیعی طراحی شده است. این روکش ها معمولا گران تر از سایر روکش ها هستند. چوب های گردو و راش جزو رایج ترین چوب هایی هستند که از آن ها در طراحی و ساخت روکش های درب استفاده می نمایند. روکش هایگلاس یک روکش صاف و براق است که نور را منعکس می کند و زیبایی درب را دوچندان می کند.

روکش پی وی سی

 

روکش های پی وی سی انعطاف پذیری بالایی دارند و در مقابل رطوبت نیز از مقاومت خوبی برخوردار هستند. از معایب روکش های پی وی سی این است در برابر حرارت و ساییدگی مقاومت پایینی دارند.

بدون برچسب

328 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر